Do Słowenii wjechaliśmy od strony włoskiej. Po zmroku, zimowego wieczoru zauważyliśmy, że nie mamy prądu w vanie, nasze akumulatora były na tyle wyczerpane, że nie mogliśmy uruchomić naszego ogrzewania. Zadzwoniliśmy przypadkiem do campingu Camp Špik, który miał jeszcze otwartą recepcję i natychmiast się tam udaliśmy. Camping ten jest położony blisko granicy, zajęło nam to jedyne 20 minut, żeby przejechać z granicy włoskiej do campingu.

Przemiły Na ten postój natrafiliśmy szukając parkingu na noc będąc jeszcze w Austrii w okolicy Villach. Po stronie Austriackiej camping na dziko jest w tam regionie zabroniony i postanowiliśmy poszukać miejsca na nocleg w pobliżu ale już po drugiej, włoskiej stronie granicy. Przez granicę przejechaliśmy bez problemów, nie było żadnej kontroli i bardzo szybko dojechaliśmy na jeden z parkingów, który znaleźliśmy używając aplikacji Park4Night. Parking do którego dojechaliśmy był położony zaledwie 35 km od Villach. Już było po zmroku więc nie wiedzieliśmy czego się spodziewać ale to, co zobaczyliśmy rano przerosło nasze oczekiwania!

Camping jest położony przy małej wiosce z pięknym widokiem na alpy przy Hotelu o tej samej nazwie, hotel Špik. Na terenie campingu znajduje się mały sklep, budynek z prysznicami, ubikacjami, pralnia, umywalki do mycia naczyń i zlew do opróżniania toalet kasetowych. Ponadto za dodatkową opłatą można skorzystać z basenów hotelowych, na które goście campingu maja zniżkę.

Ceny: za jedną dobę poza sezonem, 2 osoby dorosłe z dzieckiem (3 lata) i z podłączeniem do prądu na początku lutego zapłaciliśmy 24 EUR. Poniżej podaje link do strony z aktualnym cennikiem, ceny są rozsądne od 14 do 18 EUR za osobę w zależności od pora roku. My przyjechaliśmy po zmroku i przemiły pan na recepcji powiedział, że możemy zostać na następna dzień tak długo, jak tylko chcemy bez dodatkowej opłaty.
Aktualny cennik: https://www.camp-spik.com/en/cenik/

Zimą na tam campingu można spotkać dużo ludzi z Ljubljany, którzy przyjeżdżają w te okolice spędzić czas aktywnie na nartach lub po prostu z przyczepą kempingową spędzić czas w naturze otoczeni przepięknymi alpami. Jak to jeden z naszych campingowych sąsiadów powiedział: “jedziemy z Ljubljany tutaj tylko godzinę a czujemy się tutaj jakbyśmy byli w kompletnie innym klimacie!” Co miał na myśli zrozumieliśmy kolejnego dnia, jak wybraliśmy się na wschodnią część Słowenii, gdzie wysokie góry pokryte śniegiem i lodem zastąpiły łagodne wzgórza pokryte zielonymi drzewami i trawą.

Jeśli odwiedzisz Camping Špik Twoim camperem oznacz nas na instagramie 🙂 

Przydatne informacje:

Współrzędne geograficzne i adres campingu, na którym się zatrzymywaliśmy:
46.4850, 13.8385 (lat, lng)
N 46° 29′ 6″ E 13° 50′ 19″ (lat lng)
Adres:
Jezerci 15,
4282 Gozd Martuljek,
Słowenia
Google Maps: https://goo.gl/maps/pc4gFbPCPRTMH3hN8

Storna internetowa Camp Špik: https://www.camp-spik.com
Aktualny cennik: https://www.camp-spik.com/en/cenik/

Link do naszego filmu z tego miejsca na YouTube: https://youtu.be/5brBAE0nizU