Na ten postój natrafiliśmy przypadkiem. Tak się składa, że w okolicy jest kranik z wodą pitną, do którego przyjeżdżaliśmy wielokrotnie (współrzędne geograficzne do kranika znajdziesz na końcu tego wpisu) i pewnego dnia postanowiliśmy zobaczyć okoliczne parkingi zaznaczone na aplikacji Park4Night. Zdjęcia na aplikacji, które były dołączone do opisu tego miejsca nie oddawały piękna tego co zobaczyliśmy na własne oczy!

Jest to mały parking na szczycie górki z pięknym widokiem na otwarte morze i na klify. Wieczorem mieliśmy możliwość oglądać tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w życiu. W opisie na Park4Night podane jest, że jest to parking na 5 vanów, w rzeczywistości zmieszczą się tam maksymalnie 3 samochody koło siebie.

Z parkingu na szczycie, na którym my zostaliśmy, jest możliwość jeszcze zjechać do połowy góry na dolny parking, z którego po schodach można zejść na niedużą, dziką plażę. My nie zdecydowaliśmy się zjeżdżać na dolny parking z dwóch powodów:
1. ze względu na widok, z górnego parkingu widok jest nieziemski a dodatkowo są ławeczki i miejsce na rozłożenie stolika z krzesełkami na śniadanie lub kolację.
2. odradzili nam to lokalni ludzie, ze względu na zły stan drogi – faktycznie droga była tak wypłukana że miejscami szansę na przejazd miały tylko samochody terenowe 4×4.

Nocowanie na dziko w Lampianu:
W na tym parkingu, jak i w całych Włoszech, można zatrzymać sie i spać w swoim samochodzie lub kamperze do 48 godzin. Ważne jest jednak dodać, że kamping na dziko jest zabroniony, więc nie wolno wyciągać krzesełek, rozkładać zadaszenia przed drzwiami itd. My rozkładaliśmy przy tym parkingu, koło ławeczek nasz stół i nasze krzesełka i miejscowym ludziom, którzy przychodzili tam na zachód słońca, to nie przeszkadzało. Nie byliśmy kontrolowani przez policje, może mieliśmy po prostu szczęście ale spokojnie rozkładaliśmy nasz stolik i krzesełka i spędziliśmy tam kilka spokojnych nocy.

Jeśli odwiedzisz Lampionu Twoim kamperem oznacz nas na instagramie 🙂 

Przydatne informacje:

Współrzędne geograficzne parkingu, na którym się zatrzymywaliśmy:
40.8134, 8.1895 (lat, lng)
N 40° 48′ 48″ E 8° 11′ 22″ (lat lng)
Adres:
Strada Vicinale Lampianu
07100 Sassari
Włochy

Współrzędne geograficzne do kraniku z pitną wodą:
40.8023, 8.1987 (lat, lng)
N 40° 48′ 8″ E 8° 11′ 55″ (lat lng)
Adres:
1 Piazza San Paolo
07100 Biancareddu
Włochy

Link do naszego filmu z tego miejsca na YouTube: https://youtu.be/t2w2GFuLiQg