Porto Rotondo, to nasz pierwszy przystanek na Sardynii. Miasteczko to znajduje się ok 20 minut drogi od portu w Olbii, do którego przypłynęliśmy promem i zatrzymaliśmy się tam na jedną noc.

Szukając informacji o tym miasteczku znaleźliśmy następujące określenie: Porto Rotondo – luksus między jachtem a wymarzoną plażą, i myślimy, że jest to trafny opis tego miejsca. Miasteczko to położone jest na dość górzystym wybrzeżu w północnej części Sardynii. Na zboczach gór znajdziemy imponujące wille znanych włoskich osobistości i wiele pięknych, piaszczystych plaż. W miasteczku tym nie zabraknie też znakomitych sklepów i restauracji. Znajdziecie tam też supermarket, pocztę i kioski.

Nocowanie na dziko w Porto Rotondo
W Porto Rotondo, jak i w całych Włoszech, można zatrzymać sie i spać w swoim samochodzie lub kamperze do 48 godzin. Ważne jest jednak dodać, że kamping na dziko jest zabroniony, więc jak zostajemy tu na parkingu w miasteczku nie wolno nam wyciągać krzesełek, rozkładać zadaszenia przed drzwiami itd. Jest to też pilnowane przez carabinieri i policje. My zaparkowaliśmy w Porto Rotondo naszego campervana na bezpłatnym parkingu przy samej plaży “Spiaggia Alghe” i spędziliśmy tam spokojną noc (no prawie spokojną bo było bardzo wietrznie :)). Późnym popołudniem i wieczorem przejeżdżał wielokrotnie samochód carabinieri koło naszego parkingu co dało nam też poczucie bezpieczeństwa. Myślę, że sprawdzali czy nie rozkładamy stołu, krzeseł itd. koło naszego samochodu.
Warto pamiętać, że do Porto Rotondo nie można wjeżdżać Kamperami w sezonie, my odwiedziliśmy to miejsce w maju więc nie było problemu z wjazdem.

Przy plaży “Spiaggia Alghe”, po drugiej stronie małej uliczki znajdziemy drugą plażę “Spiaggia dei Sassi”, przy której jest przyjemny bar. Ze względu na położenie tych dwóch plaż można obserwować wschód słońca na jednej plaży i zachód na drugiej, bez potrzeby przemieszczania sie samochodem. Plaże oddzielone są od siebie ok 100 metrów.

Jeśli odwiedzisz Porto Rotondo Twoim kamperem oznacz nas na instagramie 🙂 

Przydatne informacje:

Współrzędne geograficzne:
41.0310, 9.5556 (lat, lng)
N 41° 1′ 52″ E 9° 33′ 20″ (lat lng)

Jak tam dojechać:
14 Punta Volpe
07026 Porto Rotondo
Włochy

Kamera na port przy Porto Rotondo: http://www.molo7re.com/modules_cms/ContPage.php?cp=M0600000000